نسخه آزمایشی

ضمانت بازگشت

لنزیوم مطابق با قوانین و مقررات حاکم بر فضای کسب و کارهای آنلاین در جمهوری اسلامی ایران، تا هفت روز پس از تحویل کالا برای مشتریان حق بازگردانی محصول را قائل می شود. مطابق با این قانون در صورت پشیمانی مشتری از خرید محصول، ضمن الزام به اطلاع رسانی به بخش امور مشتریان سایت لنزیوم، لازم است که محصول را در همان حالت اولیه، به صورت پلمپ برگردانند. اگر به هر دلیلی جعبه، هولوگرام و یا پلمپ بسته بندی مخدوش شده باشد لنزیوم از دریافت کالا معذور خواهد بود.
 

 طبق قوانین و مقررات سازمان تجارت های الکترونیکی، تمامی خرید های راه دور می بایست شامل بند حق انصراف مشتری شود به این ترتیب که مشتری در طی هفت روز پس از تحویل کالا، این حق را داشته باشد که بدون تحمل جریمه و هزینه کالای خریداری شده را به همان شکل که تحویل او شده است بازگرداند. بازگرداندن محصول تنها در صورتی امکان پذیر است که درب جعبه باز و یا پلمپ بسته بندی مخدوش نشده باشد. جهت پیشگیری از بروز هرگونه سوتفاهم به تشریح سایر بند ها و شرایط این قانون می پردازیم. 

الف) لازم است که مشتریان پس از تحویل کالای خریداری شده، پیش از بازکردن جعبه مشخصات محصول سفارش داده شده را با اطلاعات درج شده روی بسته بندی مطابقت دهند، چنانچه مشخصات با هم مطابقت نداشته باشد، به طور مثال در رنگ، مدل، گارانتی یا ظرفیت اشتباه صورت گرفته باشد؛ ضرورت دارد از باز کردن بسته خودداری کنید و با برقراری تماس با مسئولان سایت جهت پیگیری و بازگردانی کالا اقدامات لازم را انجام دهید.
ب) چنانچه پس از باز کردن جعبه متوجه عیوب ظاهری نظیر: خش، خراش و یا شکستگی محصول شوید لازم است حداکثر تا سقف 24 ساعت پس از دریافت کالا، مراتب فوق را به اطلاع بخش خدمات پس از فروش لنزیوم برسانید تا جهت بازگردانی و تعویض کالا اقدامات لازم صورت بپذیرد.
پ)  چنانچه محصولات دیجیتالی شما دارای ایرادات نرم افزاری باشد می بایست تا در مدت زمان 7 روز این مساله را به اطلاع بخش خدمات پس از فروش لنزیوم برسانید تا اقدامات لازم جهت بازگردانی و بررسی محصول انجام بگیرد؛ در این حالت الف) چنانچه محصول بازگشت داده شده فاقد ایرادات نرم افزاری تشخیص داده شود، محصول به مشتری بازگردانیده می شود و هزینه حمل و نقل آن بر عهده مشتری خواهد بود.
ب) چنانچه ایراد نرم افزاری ذاتی به محصول وارد باشد، لنزیوم کالای معیوب را با کالای سالم تعویض و برای مشتری ارسال می کند.
پ) و نهایتا چنانچه ایرادات فنی جزئی با اقداماتی نظیر (reset & update) قابل رفع باشد، لنزیوم محصول را جهت انجام این کار به گارانتی تحویل می دهد و پس از اتمام این پروسه به مشتری باز می گرداند.