نسخه آزمایشی

توضیحات از روند خرید

پرداخت در محل

لنزیوم امکان پرداخت در محل را برای مشتریان تهرانی فراهم آورده است. به این ترتیب در صورتی که با شیوه پرداخت اینترنتی موفق به پرداخت نمی شوید و یا به هر دلیل پرداخت نقدی در محل برایتان مطلوب تر است، با این شرط که ارزش سفارش شما کمتر از 500 هزار تومان باشد؛ می توانید با انتخاب شیوه ی پرداخت در محل هزینه ی محصول را هنگام دریافت پرداخت نمایید. توجه نمایید که در این شیوه پرداخت، همکاران ما موظف هستند تمام تراکنش های مالی را با استفاده از دستگاه کارت خوان انجام دهند و به هیچ وقت مجاز به دریافت وجه نقد از مشتریان نیستند.

ضمانت بازگشت

لنزیوم مطابق با قوانین و مقررات حاکم بر فضای کسب و کارهای آنلاین در جمهوری اسلامی ایران، تا هفت روز پس از تحویل کالا برای مشتریان حق بازگردانی محصول را قائل می شود. مطابق با این قانون در صورت پشیمانی مشتری از خرید محصول، ضمن الزام به اطلاع رسانی به بخش امور مشتریان سایت لنزیوم، لازم است که محصول را در همان حالت اولیه، به صورت پلمپ برگردانند. اگر به هر دلیلی جعبه، هولوگرام و یا پلمپ بسته بندی مخدوش شده باشد لنزیوم از دریافت کالا معذور خواهد بود. طبق قوانین و مقررات سازمان تجارت های الکترونیکی، تمامی خرید های راه دور می بایست شامل بند حق انصراف مشتری شود به این ترتیب که مشتری در طی هفت روز پس از تحویل کالا، این حق را داشته باشد که بدون تحمل جریمه و هزینه کالای خریداری شده را به همان شکل که تحویل او شده است بازگرداند. بازگرداندن محصول تنها در صورتی امکان پذیر است که درب جعبه باز و یا پلمپ بسته بندی مخدوش نشده باشد. جهت پیشگیری از بروز هرگونه سوتفاهم به تشریح سایر بند ها و شرایط این قانون می پردازیم. الف) لازم است که مشتریان پس از تحویل کالای خریداری شده، پیش از بازکردن جعبه مشخصات محصول سفارش داده شده را با اطلاعات درج شده روی بسته بندی مطابقت دهند، چنانچه مشخصات با هم مطابقت نداشته باشد، به طور مثال در رنگ، مدل، گارانتی یا ظرفیت اشتباه صورت گرفته باشد؛ ضرورت دارد از باز کردن بسته خودداری کنید و با برقراری تماس با مسئولان سایت جهت پیگیری و بازگردانی کالا اقدامات لازم را انجام دهید. ب) چنانچه پس از باز کردن جعبه متوجه عیوب ظاهری نظیر: خش، خراش و یا شکستگی محصول شوید لازم است حداکثر تا سقف 24 ساعت پس از دریافت کالا، مراتب فوق را به اطلاع بخش خدمات پس از فروش لنزیوم برسانید تا جهت بازگردانی و تعویض کالا اقدامات لازم صورت بپذیرد. پ) چنانچه محصولات دیجیتالی شما دارای ایرادات نرم افزاری باشد می بایست تا در مدت زمان 7 روز این مساله را به اطلاع بخش خدمات پس از فروش لنزیوم برسانید تا اقدامات لازم جهت بازگردانی و بررسی محصول انجام بگیرد؛ در این حالت الف) چنانچه محصول بازگشت داده شده فاقد ایرادات نرم افزاری تشخیص داده شود، محصول به مشتری بازگردانیده می شود و هزینه حمل و نقل آن بر عهده مشتری خواهد بود. ب) چنانچه ایراد نرم افزاری ذاتی به محصول وارد باشد، لنزیوم کالای معیوب را با کالای سالم تعویض و برای مشتری ارسال می کند. پ) و نهایتا چنانچه ایرادات فنی جزئی با اقداماتی نظیر (reset & update) قابل رفع باشد، لنزیوم محصول را جهت انجام این کار به گارانتی تحویل می دهد و پس از اتمام این پروسه به مشتری باز می گرداند.

ضمانت اصل بودن کالا

تمامی محصولاتی که در لنزیوم به فروش می رسند دارای اصالت و کیفیت ضمانت شده اند. لنزیوم برای تامین محصولات فروشگاه های خود همواره با تامین کننده های اصیل همکاری می کند. به این ترتیب مشتریان می توانند اطمینان داشته باشند که برچسب، هولوگرام و بسته بندی های کالاهای لنزیوم کوچکترین دخالت و دخل و تصرفی به دست آنها رسانده می شود.

پرداخت امن

مشتریان می توانند پس از ثبت نام و ساخت یک پروفایل کاربری با استفاده از اطلاعات کارت بانکی خود اقدام به خرید اینترنتی نمایند. پس از واریز هزینه و صدور رسید به صورت خودکار روال اداری جهت ارسال و تحویل کالا آغاز می شود. تمامی تراکنش های مالی مشتریان در لنزیوم از طریق درگاه بانک های ملت و صادرات صورت می پذیرند و هیچ گونه داده ای از این دست بر روی سرور های لنزیوم پردازش و یا ذخیره نمی شود. لنزیوم دارای نماد اعتماد الکترونیکی از وزارت صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران بوده و با کلیک بر روی آیکون نماد می توانید صحت و اعتبار آن را مورد بررسی قرار دهید.